Квартира в новобудові: як купити, щоб не «пролетіти»?

  • 5 років тому назад
  • Блог

Форвардний контракт – відносно новий термін, з яким тепер можуть зіткнутися покупці квартир у львівських новобудовах. Його суть полягає в поділі оплати за житло на дві частини: спочатку покупець купує сам контракт, здійснюючи оплату Компанії з управління активами, а вже потім – власне майнові права на нерухомість. Так от, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку попереджає про існування певних ризиків у такій схемі. А саме, в разі невиконання забудовником взятих на себе зобов’язань, покупець не зможе повернути вкладені кошти в повному обсязі.

«Загалом в Україні діє чотири законні механізми купівлі житла на первинному ринку,- коментує Василь Качерай, директор ТОВ «Фінансова компанія ЕкоДім», – До прикладу, ми застосовуємо найбільш надійний із них, що регулюється ст. 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність». Це створення Фонду з фінансування будівництва, за яким ми, як фінансова компанія-управитель, кожного місяця подаємо звіти про те, куди і на що витрачаються кошти. Тобто, в нашій особі держава контролює не лише законність будівництва а й цільовість використання коштів, що унеможливлює зловживання Забудовника».

Як показує досвід, такий метод найбільш безпечний для покупця навіть у випадку форсмажору, наприклад, банкрутства забудовника.

«Кошти які є на рахунках Фонду фінансування будівництва, не входять в ліквідаційну масу, – каже Василь Качерай, – Тобто, вони не будуть списані, а перейдуть до іншого управителя, який завершить будівництво або поверне кошти, якщо буднок не буде здано в експлуатацію. На відміну від форвардного контракту, за яким покупець якщо і зможе повернути кошти, то лише ту частину, яка була виплачена власне за об’єкт нерухомості. Більше того, покупець буде десь четвертим у черзі серед тих, кому передусім здійснюватимуть виплати в разі ліквідації компанії».

Більше того, механізм продажу через Фонд фінансування будівництва, що застосовується компанією ЕкоДім, не лише контролює цільове використання коштів, а й страхує від зміни умов. Адже Договір участі у Фонді фінансування будівництва у такій схемі є затверджений Кабміном, а це дає додаткові гарантії захисту покупця та не включення до договору завідомо невихідних для покупця умов

Чому ж тоді забудовники пропонують форвадні контракти, не використовуючи натомість врегульовані державою схеми? Вся справа у прагненні зменшити оподаткування, тобто забудовник переслідує виключно власні інтереси, а кінцевий споживач, як і в будь-якому іншому випадку, сплачує ринкову вартість житла.

«На сьогодні ми в компанії ЕкоДім пропонуємоквартири на трьох об’єктах: в житлових комплексах на Тракті Глинянському, в житловому будинок на Мечникова та на вул. Надійній, де буде цілий квартал малоповерхової забудови з власною інфраструктурою,- говорить Роман Бук, директор Агентства нерухомості «ЕкоДім», – Коли люди приймають рішення про купівлю квартири, то вони вже часто бувають втомлені тією кількістю забудовників і пропозицій, що є на ринку. І як наслідок, буває не уважно ставляться до документів, не вичитують договори, не перевіряють дозвільну документацію і навіть стають заручниками ситуації, коли забудовник просто не може добудувати житло і повернути кошти.У нас же, завдяки Фонду Фінансування Будівництва, все чесно і прозоро, тож наші клієнти максимально захищені зі сторони держави і закону».

Житлові комплекси на вул. Тракт Глинянський

 

Житловий мікрорайон малоповерхової забудови «ЕкоДім на Надійній»

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та фахівці компанії «ЕкоДім», вкотре нагадують: обирайте прозорі механізми інвестицій в нерухомість. А також – не лінуйтеся уважно читати договори, щоб звести можливі ризики купівлі нерухомості в новобудові до мінімуму.

Compare listings

Compare