5 типових помилк при виборі квартири в новобудові

  • 5 років тому назад
  • Блог
Купити квартиру завжди непросто. Купити квартиру на етапі будівництва – часом навіть ризиковано.

Нерухомість на первинному ринку – це той особливий товар, до купівлі якого ми підходимо дуже ретельно, і в кожного є свій метод. Хтось шукає знайомих, які працюють в будівельних компаніях, хтось читає усі відгуки на інтернет-форумах, хтось обирає будинок виключно з точки зору близького місцярозташування, хтось вірить рекламним гаслам, а хтось – довіряє експертам.

Який з методів правильний? Обирати завжди покупцеві, але при будь-якому методі є ряд типових помилок, які часто не враховуються шукачами квадратних метрів.

1. Приваблива реклама

Реклама покликана продавати товар, і вона повинна приваблювати покупця. Багато забудовників / будівельних компаній вкладають чималі кошти в оригінальну й яскраву рекламну кампанію. Але поряд з тим надійні компанії, окрім окупації рекламних площ, не менш ретельно дбають про свою репутацію на ринку. Власне, репутація забудовника – один з найперших показників, на які варто звертати увагу. Реклама теж повинна бути присутня, вона інформує споживачів про основні характеристики новобудови. Проте найважливішим критерієм повинна стати можливість легкого доступу до інформації про будівельну компанію / забудовника, а саме: скільки років компанія працює на ринку, скільки об’єктів нерухомості / будівництва здано в експлуатацію, якою є репутація забудовника, які відгуки про компанію переважають і т.п.

2.Вишуканий відділ продажу в найкращих традиціях голівудських фільмів

Затишне приміщення, стильний інтер’єр, сучасні меблі, достатня кількість офісної техніки, фірмовий одяг менеджерів з продажу, чай / кава, доброзичливе ставлення безперечно важливі для покупця, коли він відвідує відділ продажу конкретного забудовника. Але вирішальним чинником має стати надання покупцеві вичерпної інформації про забудовника, про усі сторони, що задіяні в процесі купівлі /продажу, ознайомлення з необхідними документами (експертиза проекту будівництва, ліцензія генпідрядної організації, договір оренди земельної ділянки, витяг з Генплану міста, дозвіл на виконання будівельних робіт, декларація про початок підготовчих робіт, містобудівні умови та обмеження, технічні умови і т.п.), умови продажу, умови розтермінування, наявність додаткових платежів і відповідальність сторін.

3. Характеристики обєкта нерухомості

Більшість сучасних новобудов зводять за монолітно-каркасним типом будівництва, що передбачає зведення міцного залізобетонного каркасу, по якому заливають бетонну масу. Такі помешкання мають багато переваг – вільне планування, міцність, довговічність, стійкість до просідання, безпека в екстремальних ситуаціях, високий рівень збереження тепла і захисту від зовнішніх шумів. Як обрати квартиру у новобудові у такому випадку? Варто поцікавитись хто власне буде займатись зведенням будинку – забудовник, підрядні чи субпідрядні організації; які матеріали будуть використовуватись. Для монолітно-каркасних будинків важливо провести надійні роботи з гідроізоляції в місцях стиків фундаменту, стін, несучих стійок, колон, а також застосовувати спеціальні пристосування і матеріали високої якості. Найважливішим критерієм тут є якість матеріалів, які використовуються для будівництва. Окремі забудовники самі займаються виробництвом будівельних матеріалів, що, безперечно, свідчить про контроль якості та про відповідальність перед споживачами.

4. Схема продажу

Основним документом, який визначає умови співпраці з забудовником / будівельною компанією та дає право на отримання очікуваної житлової площі, є договір купівлі / продажу. Існує декілька схем, за якими покупець може інвестувати кошти у житлове будівництво – через фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю, інститути спільного інвестування, недержавні пенсійні фонди, а також через випуск безвідсоткових (цільових) облігацій. Різні забудовники використовують різні способи продажу, одним з найменш ризикованих можна вважати купівлю нерухомості через фонд фінансування будівництва. Він дозволяє контролювати цільове використання коштів і через управителя, і з боку державного регулятора, страхувати ризики за допомогою залучення страхових компаній, та дає можливість відмовитися від своєї участі у ФФБ і забрати вкладені кошти.

5. Чи є життя після здачі будинку?

До обов’язків забудовника відноситься не лише зведення будинку та його здача в експлуатацію, виконання повного обсягу будівельних робіт, але й облаштування прибудинкової території. Благоустрій території передбачає укладання асфальту, плитки; наявність зелених насаджень; встановлення дитячого майданчика та вуличне освітлення. Значною перевагою є зведення забудовником дитячих закладів (шкіл, дитячих центрів, дошкільних установ), що у реаліях сучасного міста є радше винятком, ніж правилом. Іноді компанія будує цілі квартали і масиви багатоквартирних будинків, проте не пропонує мешканцям необхідної інфраструктури.

Якщо при виборі квартири в новобудові хоча б один пункт викликає сумнів – пошуки варто продовжити. Ви обов’язково знайдете свого надійного забудовника.

Compare listings

Compare