«ЕКО-ДІМ» забезпечує житлом сім’ї ветеранів АТО

  • 4 роки тому назад
  • Блог

Воїни АТО захищають право кожного українця на життя у безпечному домі. Цілком справедливо, що люди, які дбають про суверенітет та територіальну цілісність країни і стоять на захисті її незалежності, повинні бути соціально захищеними. Питання забезпечення житлом осіб, які є чи були учасниками АТО, а також членів їх сімей гостро стоїть у суспільстві вже декілька років. Чинним документом, який пояснює ключові моменти цього питання, є Постанова Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 719 тут, яка визначає порядок, умови та механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей.

Першочергове право на грошову компенсацію на отримання помешкання мають члени сімей загиблих ветеранів АТО та рідні тих учасників бойових дій, які пропали безвісти.

Наступними беруть до уваги заяви людей з інвалідністю I-II груп, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції.

Для отримання грошової компенсації необхідно перебувати на квартирному обліку та подати відповідну заяву з усіма необхідними документами. Протягом п’яти робочих днів з дня прийняття заяви та супутніх документів, орган соціального захисту населення проводить огляд матеріальних умов заявника і складає відповідний акт, після чого вносить до комісії подання про виплату грошової компенсації. Комісія приймає остаточне рішення. Цей механізм забезпечує справедливість виплати компенсацій, аби в першу чергу житлові приміщення отримували ті сім’ї, які найбільше їх потребують.

Станом на сьогодні особи, яким належить компенсація за отримання житла, мають право самостійно обрати забудовника. Ця опція є дуже зручною, оскільки людина вибирає вигідне для себе розташування будинку, оцінює зручність планування квартири тощо. Таким чином, сім’ї мають змогу придбати помешкання, яке б задовольняло їх особисті критерії.

На жаль, не всі забудовники підтримують подібні програми. Це пов’язано з небажанням деяких компаній дотримуватися передбачених державою вимог, які стосуються надання достатньої кількості документів, дотримання зазначених у договорі термінів здачі об’єктів в експлуатацію та ін. Проте, є будівельні компанії, які, навпаки, демонструють активну підтримку питання забезпечення житлом з належними умовами категорій осіб, які долучилися до захисту територіальної цілісності України та членів їх сімей.

Вже багато років поспіль будівельна компанія «ЕКО-ДІМ» входить у число лідерів на ринку  первинної нерухомості у Львові. Також підприємство відоме тим, що бере активну участь у різних програмах соціальної відповідальності, зокрема, пропонуючи купити житло на пільгових умовах соціально-незахищеним категоріям населення.

Директор Агентства нерухомості «ЕКО-ДІМ» Роман Бук розповів про те, як компанія «ЕКО-ДІМ» підтримує програму забезпечення житлом сімей захисників держави: «Ми зводимо будинки і продаємо квартири за схемою, яка задовольняє організаторів і всіх учасників. Надаємо інвестиційний договір про участь у фонді фінансування будівництва, який передбачений безпосередньо чинною постановою. Виконуємо усі вимоги, які вимагає ця програма. Окрім того, нерідко йдемо на поступки і робимо персональні знижки людям, яким не вистачає коштів на купівлю бажаної квартири, але вона їм дуже необхідна».

Пан Роман розповів про позитивний досвід забезпечення житлом сімей ветеранів АТО: «Ми вже реалізували декілька проектів. Частина з них були в минулому році, частина – в цьому.  У нас придбав житло учасник АТО, який був важко поранений під час бойових дій. Також, квартиру одержало подружжя, де чоловік отримав інвалідність під час війни. Нещодавно житлом забезпечили сім’ю загиблого воїна. Зі всіма тими людьми ми працювали. Люди мають право обрати будь-якого забудовника, якого вони собі вподобають, але часто обирають нас. Ми раді допомогти і вдячні за довіру».

Сподіваємося, найближчим часом все більше сімей захисників нашої держави зможуть отримати комфортне та безпечне житло, на яке вони заслуговують.

Детальніше з усіма пропозиціями квартир від забудовника «ЕКО-ДІМ» можна ознайомитися в офісах продажів, за телефоном 0 800 40 20 10 та на сайті компанії.

 

Compare listings

Compare