Де будемо паркувати автомобіль?

  • 5 років тому назад
  • Блог
Паркінг – це найважливіша інфраструктурна частина будь-якого житлового об’єкта, що багато в чому визначає його клас і ринкову привабливість. Не менш актуальне значення мають якісні характеристики паркінгів: надійність, відповідність європейським стандартам і вимогам покупців.

Зміна рівня автомобілізації особливо у великих містах України, крім різноманітних благ, додала людям водночас і багато проблем. Одна з них – паркування, що вже тривалий час хвилює не тільки автомобілістів.

З 1 вересня 2018 року набули чинності нові державні будівельні норми, зокрема «Планування і забудова територій». Як відомо, державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

За інформацією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, серед змін, які очікують українців згідно з ДБН «Планування і забудова територій», є і питання паркування, а саме – упорядкування паркувань. Нові норми забороняють проектувати паркування на тротуарах і дорогах. Зокрема, розміщувати паркінги на території житлових комплексів. Альтернатива – підземні гаражі або відкриті майданчики за 300-500 м від розташування будинку.

Цікаво і комфортно було вирішено розміщення відкритого дворівневого паркінгу в житловому мікрорайоні «Еко-Дім на Надійній» – https://eko-dim.com/buildings/nadiyna-3-poverhy. Це окремо збудована будівля, яка знаходиться в спеціально відведеній частині житлового простору комплексу. Мешканці залишають свої транспортні засоби на території дворівневого паркінгу. Таким чином, автомобілі не потрапляють в пішохідні між будинкові простори. І транспорт під охороною і не шкодить комфорту мешканців.

Генеральний план житлового мікрорайону «Еко-Дім на Надійній». Загалом заплановано ….. паркомісць.

З 1 жовтня 2018 року діє ще одна зміна в розділі ДБН «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів». Тепер в українських житлових будинках можна проектувати єдиний ліфт з житлової частини будинку до підземного паркінгу. Відповідно до змін, ліфти в паркінг дозволяється розміщувати за умови влаштування протипожежних тамбур-шлюзів з підпором повітря у разі пожежі не менше 20 Па. Сполучення житлових поверхів будинку і підземного паркінгу, що має не більше двох підземних поверхів, допускається пожежними ліфтами або такими, що відповідають їх вимогам, з можливістю влаштування зупинок на житлових поверхах.

29 березня 2019 року опубліковано ще одну нову зміну до ДБН – з 1 липня 2019 року у великих містах України зможуть проектувати автоматизовані парковки.

Перші автоматизовані стоянки для авто з’явилися у світі ще на початку 20-х років минулого століття. Тобто, майже 100 років тому. В Америці їх почали будувати ще в 40-50-х, а в Європі у 70-80-х. І це дійсно ефективна альтернатива звичайним гаражам. По-перше, це заощаджує простір для розміщення таких парковок і на невеликій ділянці землі може розмістити у декілька разів більше машин. По-друге, це економія часу водіїв на парковку, тому що все відбувається автоматично.

Принцип роботи автоматичних паркінгів полягатиме в тому, що фактична парковка автомобіля буде проводиться в повністю автоматичному режимі. Система самостійно підхоплює транспортний засіб, після чого здійснюється його доставка на вільне, або ж спочатку певне, паркувальне місце. Для цих цілей використовуються спеціалізовані паркувальні механізми, що працюють під постійним наглядом диспетчера і паркувальників.

Вважається, що реалізація подібних проектів дозволить забезпечити паркувальними місцями навіть найактивніші центральні частини великих обласних центрів. Також автоматичні системи будуть суттєво економити час автолюбителів, витрачений раніше на пошук місця і самостійне паркування.

Будівельна компанія «Еко-Дім» створює паркомісця згідно чинних на сьогодні Державних будівельних норм. Так, щоб паркінг і елементи насичення його архітектурного середовища, взаємодіючи між собою за допомогою об’ємно-планувальних зв’язків, формували комфортний рівень життєдіяльності не тільки власника автомобіля, але й мешканців будинку та міста.

«Еко-Дім на Мечникова» (2 черга) – https://eko-dim.com/buildings/mechnykova. Передбачено 111 парковочних місць. Половина паркомісць вже продана.

В житлових об’єктах компанії завжди запроектовані місця для паркування авто. Вбудовано-прибудовані стоянки мають певні переваги перед всіма іншими видами організації місць для паркування (захищеність від атмосферного впливу, охорона і так далі).

«Еко-Дім на Червної Калини, 37» – 105 паркомісць. Ще є можливість придбати парковочне місце.

Основна перевага вбудовано-прибудованих паркінгів – автовласник витрачає мінімальну кількість часу на переміщення від своєї квартири до автомобіля та назад.

«Еко-Дім Під Голоском» – будівництво завершено. Загальна кількість паркомісць – 59. Можна ще придбати 18 парковочних місць.

Якщо ви вже стали щасливим власником квартири в житлових комплексах будівельної компанії «Еко-Дім», запрошуємо Вас ще обрати комфортне парковочне місце для вашого авто. Якщо ви є сусідом будинку від «Еко-Дім», Ви теж можете придбати омріяне паркомісце. Діє лояльна система розрахунку – 50% оплати, решта суми в розтермінування.

Джерела:

http://www.minregion.gov.ua/

https://a-bti.com/ua/v-ukrayini-startuye-budivnyctvo-avtomatychnyh-bagatopoverhovyh-parkingiv

Compare listings

Compare