На ринку нерухомості для класифікації типу житлового будівництва часто використовують терміни «економ-клас», «комфорт-клас», «еліт-клас» і «бізнес-клас». Спробуємо розібратись, які критерії кожного класу, адже чітких вимог не існує, а ті рамки, які окреслюються досить розмиті. Часом можна зустріти змішані поняття: «економ-плюс», «економ-комфорт» і т.д. Це стається тому, що вимоги ринку змінюються, покупець стає більш вимогливий і забудовники створюють свої проекти на межі класів, намагаються додати новий варіант в існуючу класифікацію.

Клас «економ»

Житлові об’єкти класу економ можна впізнати не лише за ціновою політикою, яка вигідно відрізняється від інших класів, але й по інших ознаках. Ці житлові комплекси, як правило, розташовані у віддалених від центру міста районах. Раніше будинки «економ» розташовувались далеко від великих ТРЦ та бізнес-центрів. Зараз ситуація змінюється, оскільки ТРЦ теж «виходять» на периферію та охоплюють спальні райони. Транспортне сполучення тепер теж не проблема, існує достатня кількість маршрутного транспорту, та й населення вже в більшій мірі володіє власними авто.

Будівлі «економ» не являються творами архітектурної майстерності, доволі подібні один на одного. Планування скоріше універсальні, зручні, типові. Матеріали, які використовуються в будівництві – панель, блоки, залізобетон, рідко моноліт. Візитна картка «економу» – малометражні квартири, невеликі кухні, санвузли та балкони. Велика кількість однокімнатних квартир (в середньому 30 кв. м.), двокімнатні та невеликі трикімнатні квартири. Здається такий будинок з чорновим оздобленням квартир. Прибудинкова територія переважно стандартна з невеликою кількістю паркомісць.

Якщо ви розглядаєте варіант купівлі житла економ-класу, зверніть увагу на житлові комплекси «Еко-Дім на Тракті» тут

передбачено приміщення для власного магазину, аптеки та ін. Також, забудовник планує облаштувати сучасний дитячий майданчик.

Клас «комфорт»

Цей клас відрізняється від попереднього трохи вищою ціною та вдосконаленими типовими плануваннями, з можливостями для перепланування. Часом зустрічаються цікаві архітектурні рішення фасадів. Квартири комфорт-класу в більшості (40-50%) складаються з двокімнатних  квартир середнього метражу, студій та однокімнатних квартир (близько 30%). Кухні в більшості квартир мають площу не менше 8 кв. м. Є суттєві покращення: зони для зберігання візочків та велосипедів, гардеробні і т.д. Чистове оздоблення квартир теж зустрічається. Часто передбачається охорона на території комплексів, дитячі та спортивні майданчики, паркінг.

Будівельна компанія «Еко-Дім» протягом останніх років збудувала кілька житлових будинків та комплексів класу «комфорт». Наприклад, «Еко-Дім на Мечникова» та «Еко-Дім на Червоної Калини»

Звертаємо вашу увагу на житловий мікрорайон, який претендує на клас «комфорт плюс».

«Еко-Дім на Надійній»

Чому «плюс»? Тому що до всіх класичних якостей класу «комфорт» додається екологічне місце розташування, поряд з природнім лісопарком, внутрішній між будинковий простір без проїзду автомобілів, окремо стоячий дворівневий паркінг, власна інфраструктура та дитячий садок. В прагненні вдосконалення та створення комфорту для мешканців, забудовник виходить за межі прийнятого та створює новий формат класифікації.

Клас «бізнес»

Новобудови бізнес-класу розташовуються, як правило, в центральних районах міста, поряд із зручними транспортними розв’язками. Це дизайнерські індивідуальні проекти, з сучасними плануваннями квартир. З просторими кімнатами, кухнями, гардеробними та ванними кімнатами. Часто квартири передаються власникам з якісно виконаним оздобленням або вже готовим ремонтом. В нових будинках бізнес-класу можуть зустрічатись як квартири-студії не більше 40 кв. м., так й 4-х, 5-и кімнатні апартаменти площею понад 150 кв. м. Підземні паркінги  з розрахунку одного паркомісця на квартиру. Обгороджена прибудинкова територія,  охорона, камери спостереження, консьєрж, садівники, дитячі майданчики.

Раді представити вам новий житловий клубний будинок бізнес-класу «Еко-Дім на Батуринській»

Скарби, загублені у часі та просторі, можна відшукати саме тут – на розі вул.. Клепарівської та Батуринської, в тихому районі близькому до історичної частини міста. Поряд Спортивний комплекс “СКА”, ТРЦ “Форум Львів”.

Будинок має 8 поверхів, 46 квартир. Підземний паркінг на 20 авто, дитячий майданчик, магазин, аптеку. Консьєрж-сервіс та безпека – 24/7, сервісна компанія, яка забезпечує комфорт та якісне обслуговування будинку та території. Сучасне планування квартир, якісні матеріали.

Клас «еліт»

Елітні об’єкти розташовуються в екологічно чистих зонах, подалі від великих людських та транспортних потоків. Часто це житлові комплекси за межами міста, але не далі 10 км. Вигляд з вікна являється одним з головних ціноутворюючих елементів. Для проектування таких об’єктів запрошуються відомі дизайнери, навіть закордонні архітектурні агентства. Житлові площі бувають різноманітні, але ніколи не менші 120 кв.м. Квартири тут продаються без оздоблення, тому що покупці часто надають перевагу дизайнерському ремонту за індивідуальним проектом. Цілодобова охорона, доступ мають лише мешканці. Кількість місць на паркінгу перевищує кількість квартир. Об’єкти елітного класу рясніють цікавими дизайнерськими рішеннями та опціями: тенісні корти, басейни, озера, супермаркети, приватні школи і т.д.

Покупці переважно обирають житло відштовхуючись від ціни, розташування та інфраструктури, не завжди клас новобудови впливає на комфорт життя та вибір.  Яким би не був ваш вибір, не забувайте  перевірити репутацію забудовника, кількість та якість збудованих об’єктів, наявність дозвільних документів.