Місто vs Природа: вплив місця проживання на людину

Сьогодні більша частина українців проживає у великих містах і дедалі меншу кількість часу проводить на природі. Ці обставини щорічно погіршують не лише фізичне, а й психічне здоров’я людей. До таких висновків вже встигли дійти науковці різноманітних університетів, що досліджували вплив міста на людину.

Зокрема, такі наслідки зумовлені різницею об’єму кисню у повітрі у містах та серед зелених насаджень. До прикладу, у найбільш завантажених транспортом місцях Львова об’єм кисню у повітрі може знижуватися до 17-18% , за норми 21, 3%. Водночас, проживаючи поряд з зеленими насадженнями львів’яни мають змогу повністю насичувати свій організм киснем.

Вивчаючи вплив міста на людину, науковці звертають увагу і на питання впливу «зелених зон» на людське здоров’я. Зокрема, вчені з Університету Східної Англії (University of East Anglia https://www.uea.ac.uk/), що у Великобританії ,вирішили дослідити користь проведення людиною часу на свіжому повітрі. Для цього вони вивчили дані понад 140 досліджень, в яких загалом взяли участь понад 290 млн осіб з 20 країн, включаючи Великобританію, США, Іспанію, Францію, Німеччину, Австралію.

Провівши детальну роботу, вчені дійшли висновку, що вплив місць із зеленими насадженнями сприяє зниженню ризику розвитку цукрового діабету II типу, серцево-судинних захворювань, стресу, високого артеріального тиску.

Згідно з дослідженням, жителі міст, що проживають поряд з озелененими територіями, частіше повідомляють про хороший стан здоров’я. Адже близький доступ до природи дає людям змогу більше займатися фізичною активністю та спілкуватися. Також автори дослідження відзначають, що вплив різноманітних бактерій, що живуть на природній території, може бути корисним для імунної системи.

“Ми часто вдаємося до застосування ліків, коли стикаємося з проблемами зі здоров’ям. Однак корисне для здоров’я навколишнє оточення дедалі частіше визнається чинником, який відіграє важливу роль в запобіганні та лікуванні захворювань”,- зазначає один з авторів дослідження Енді Джонс (Andy Jones).

Користь проведення часу на природі відома нам змалку і вже підтверджена багатьма дослідженнями. Але, що робити, якщо у вас немає можливості щодня їздити на природу? Переселяйтеся на природу. Сьогодні, щоб жити поряд з лісом, не потрібно переїжджати у Карпати. Ринок нерухомості у Львові представляє великий вибір будинків та квартир у межах міста, але поряд з природніми зеленими насадженнями.

Яскравим прикладом такої нерухомості є житловий мікрорайон «Еко-Дім на Надійній» https://www.youtube.com/watch?v=oKS7codnaHs. Будинки розташовані між Винниківським лісопарком, що займає площу понад 2 з половиною гектарів, та однією з важливих вулиць Львова – Зеленою. До житлового комплексу веде дорога, яку забудовник планує відремонтувати та облаштувати пішохідні тротуари. Ведуться переговори з міськими перевізниками щодо включення в маршрут автобусного транспорту зупинку безпосередньо біля «Еко-Дім на Надійній». Отже, така локація дає можливість мешканцям поєднувати міський спосіб життя з постійним проживанням поряд з природою.

Ба більше, мешкаючи у одному з 6 будинків мікрорайону, можна активно відпочивати та насолоджуватися свіжим лісовим повітрям. Адже основу Винниківського лісу становлять насадження сосни, бука і дуба, а із заходу на схід лісопарк перетинає річка Марунька. Також, у лісі розташовані пам’ятки історії та природи – Чотові скелі та Медова печера.

Проживання у надійному будинку посеред  екологічно чистого, мальовничого та затишного місця може покращити ваш стан здоров’я та позитивно вплинути на нервову систему. А масштабність Винниківського лісу дозволить вам подорожувати красивими місцями, не покидаючи міста.

Будівельна компанія «Еко-Дім» створює житловий мікрорайон, що на вулиці Надійній з думкою про комфорт та здоров’я мешканців. Комплекс складається з три- та п’ятиповерхових будинків з продуманими міжбудинковими просторами. Важливо, що автомобілі не будуть заїжджати в двори житлового комплексу. Для паркування планується збудувати окрему двоповерхову будівлю. І безпечно, і повітря не забруднюється. Для мешканців з електромобілями забудовник облаштує на паркінгу спеціальні місця для зарядки транспортного засобу.

Продумано все для активного життя мешканців – багато пішохідних зон, дитячих та спортивних майданчиків, місця для руху на велосипедах. Буде навіть власне футбольне поле, дитячий садочок та магазин.

Отож, якщо ви дбаєте про своє фізичне та психічне здоров’я, пам’ятайте про користь свіжого повітря та обираючи житло для себе та родини, надавайте перевагу будинкам, що розташовані поряд з зеленими насадженнями.

Compare listings

Compare