Міфи та реальність про утеплення фасадів новобудов

  • 4 роки тому назад
  • Блог

Утеплення фасадів новобудов – фактор, який відіграє не останню роль у кінцевому виборі квартири. За словами представників компанії «Еко-Дім», від 10 до 20 відсотків покупців, обираючи житло, цікавляться, чим утеплено фасад. Багато з них керуються стереотипом, мовляв, дешевий утеплювач становить небезпеку, а от дорогий – точно вирішить всі проблеми з теплом та вентиляцією в квартирі. Насправді, це не зовсім так, адже в кожного матеріалу є свої плюси та мінуси, але якщо вони знаходяться в межах нормативно-будівельних норм – значить їх можна використовувати у будівництві.

Як до прикладу, пінополістирол, який, поряд з мінеральною ватою та вентильованими фасадами, є одним з найпопулярніших матеріалів у зовнішній теплоізоляції. Спеціалісти наголошують: не варто плутати пінополістирол, що відповідає Державним будівельним нормам України, з пінопластом, який у будівництві використовувати заборонено.

Натомість, пінополістирольні плити застосовують багато забудовників. Серед них і «Еко-Дім», компанія, яка зводить, зокрема, і доступне житло, то ж економний утеплювач з оптимальними характеристиками допомагає здешевити вартість кожного квадратного метра.

«Пінополістирольні плити, як і мінеральна вата, мають практично однаковий коефіцієнт теплопровідності, – говорить Роман Бук, керівник відділу продажу «Еко-Дім»Так само, як і кожен з цих матеріалів має свої переваги і недоліки. Так, пінополістирол має, хоч і в межах норми, але все-таки, нижчі показники пожежної безпеки. Разом з тим, мінвата має здатність нерівномірно осідати по всій висоті утеплення, створюючи в тих чи інших місцях «містки холоду». Тож вже за рік-два деякі власники квартир отримують неутеплені помешкання, ще й переплативши гроші на етапі покупки. А пінополістирол не осідає, отже – зберігає якість утеплення на тривалий термін експлуатації будинку».

Житловий комплекс «Еко-Дім на Тракті І»

Людмила Ярема, Головний інженер ПрАТ «Холдингова компанія Еко-Дім», додає: «Пінополістирол – це високощільний матеріал, який у кінцевому підсумку забезпечує таку ж теплоізоляцію, як і інші, дорожчі варіанти. Адже технологія утеплення фасаду передбачає не лише шар утеплювача. Береться до уваги товщина стіни, товщина внутрішньої та зовнішньої штукатурки. Ці показники можна регулювати для того, аби досягти нормативної енергоефективності будинку. І, відповідно, товщина, коефіцієнт теплопровідності та інші характеристики, підбираються згідно розрахунку ліцензованою фірмою по проекту енергоефективності будинку».

Житловий комплекс «Еко-Дім на Мечникова ІІ»

Очевидно, що в такому випадку теплоізоляція фасаду є результатом  комплексних заходів. Так само, як і безпечність та ефективність утеплення. До прикладу, захисна декоративна штукатурка, яка наноситься як на мінеральну вату, так і на пінополістирол, служить не тільки для естетичного ефекту, а й захищає від поширення вогню.

«Для того, щоб полум’я не розповсюджувалось далі, – каже Людмила Ярема, – через кожні три поверхи встановлюються оперізуючі пояси з мінеральної вати. Це обов’язкова пожежна норма, якої суворо дотримується «Еко-Дім». Більше того, всі зовнішні отвори, – вікна та балконні двері, – по контуру обробляються мінватою, щоб у випадку загорання з квартири локалізувати вогонь на півтори години, до прибуття пожежників».

Здавалося б, якщо пінополістирол та мінеральна вата недосконалі, то вентильований фасад, найдорожчий на ринку нерухомості варіант утеплення, має захищати і від вогню, і від осідання та містків холоду. Але і тут є свої підводні камені. Утеплення мінватою з повітряним прошарком, закрите облицювальними панелями, лише виглядає красиво. Та фахівці знають, що мінімальний збій у вентиляційному проміжку може викликати непоправні наслідки та призвести до накопичення вологи в шарі утеплювача. А це – цілком можливо в умовах підвищеної вологості повітря, характерної для Львова. До того ж, внаслідок недосконалих кріплень вітер може розхитувати облицювальні плити і навіть зривати їх. Якщо ж на фасаді буде тріщина чи інший дефект, її за облицюванням помітиш не одразу.

Отже, дорогий матеріал, всупереч поширеній думці, далеко не гарантує ідеальне збереження тепла та вентиляцію. Водночас, дешевші матеріали, якщо вони відповідають Державним будівельним нормам, санітарно-гігієнічним вимогам та правилам пожежної безпеки, можуть стати оптимальним вибором. Саме тому компанія «Еко-Дім» у своїх житлових комплексах застосовує найбільш ефективний у своїй категорії утеплювач, який дозволяє покупцям отримати якісну теплоізоляцію – за розумні гроші.

Відділ продажу квартир «Еко-Дім» – 0 800 40 20 10 (дзвінки по Україні безкоштовні).

 

Compare listings

Compare