7% щастя: Як купити квартиру вже сьогодні, а заплатити потім?

  • 3 роки тому назад
  • Блог

Власне житло – це мрія багатьох українців, які не можуть дозволити собі купівлю нерухомості через об’єктивні причини, основною з яких є нестача коштів. Та віднедавна в Україні запрацювала Державна програма «Доступна іпотека під 7%». На сьогодні іпотека є простим способом вирішення житлового питання і саме зараз час нею скористатися, адже умови дійсно вигідні. Серед плюсів цього фінансового інструменту:

  • можливість купівлі житла навіть при невеликій сумі початкового внеску;
  • можливість дострокового погашення та економія на відсотках за кредитом;
  • широкий вибір варіантів нерухомості – первинний і вторинний житловий фонд.

При цьому позичальник платить за своє житло, а не за оренду.

Проте придбання оселі в іпотеку має низку нюансів, які варто враховувати. Зокрема, помешкання можна придбати не у всіх будівельних компаній, а лише у тих, які долучилися до державної програми. Одним із таких забудовників є «Еко-Дім». Як стверджує представник компанії, тут можна придбати нерухомість у розтермінування одразу кількома вигідними та зручними способами.

«На сьогодні є декілька варіантів купівлі квартири у компанії «Еко-Дім» з розтермінуванням. Насамперед, ми надаємо розтермінування платежу до здавання будинку в експлуатацію. Цей термін, зазвичай, становить півтора-два роки. Клієнт сплачує перший внесок 25% і потім щомісяця рівними частинами повертає решту суми. Інший метод розтермінування платежу – це іпотека. Ми працюємо з «Укразбанком» та «Кредобанком». Це банки, які акредитували наші об’єкти і дають клієнтам потрібні кредити на нерухомість, ступінь готовності якої вищий за 30%. Так у житловому комплексі «Еко-Дім на Тракті 1» у нас, в рамках першої черги, є дво- та трикімнатні квартири: світлі, з великими вітальнями, які можна придбати на вигідних умовах в рамках іпотеки під 7%. До слова, загалом приблизно 20% наших покупців обирають купівлю квартири в іпотеку чи розтермінування», – розповідає директор Агентства нерухомості «Еко-Дім»Роман Бук.

 

То які ж умови отримання іпотеки на квартиру в українських банках? Відповідь на це запитання надає представник Укргазбанку. За його словами, зараз – найкращий час, щоб нарешті отримати омріяну квартиру, а не платити за орендовані квадратні метри, які ніколи так і не стануть вашими.

«Під час отримання іпотеки на придбання житла під 7% річних в Укргазбанку позичальник має враховувати кілька основних моментів. Так, максимальна сума іпотеки може становити 2,5 млн гривень, за умови першого внеску мінімум 15% від вартості нерухомості. Іпотека може бути надана на первинний ринок або житло, не старше 3-х років від дати здачі його в експлуатацію, на термін до 20 років. Важливим моментом є те, що вік позичальника на час закінчення терміну запозичення має становити не більше 70 років. Крім того, враховується зарплата всіх членів сім’ї того, хто бере іпотеку. Вона має бути достатньою для внесення щомісячних платежів але не більшою від десятикратного розміру місячної середньої заробітної плати у регіоні придбання житла. Серед іншого, позичальник одноразово вносить 0,5% комісії від суми іпотеки, а також повинен застрахувати іпотечне житло і своє життя. Погасити заборгованість можна достроково без сплати жодних штрафних санкцій. Приємною новиною є і те, що в Укргазбанку іпотеку також можуть оформити і ФОПи. Важливим чинником є і сама нерухомість, адже забудовник має бути акредитований нашим банком. Саме такою будівельною компанією є Еко-Дім, з яким ми вже співпрацюємо не перший рік», – каже заступник директора Львівської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Тарас Шмигельський.

Згідно з правилами іпотеки, наприклад, людина, яка не має сім’ї, може розраховувати на купівлю квартири площею до 50 квадратних метрів, а сім’я з батьків і дитини – до 70 квадратів. Тож така можливість є чудовим способом швидко і без проблем отримати власне житло.

Схожі умови кредитування пропонує також і Кредобанк, в якому діє програма «Іпотека від Кредо під 8%», що дозволяє придбати житло на первинному і вторинному ринках. Такий кредит можна отримати під заставу майбутнього житла, а також вже наявної нерухомості. За умови першого внеску 40% вартості житла кредитна ставка становитиме 11%, 13% та 15% у перші три роки, а далі – змінна UIRD3M + 4%. Якщо перший внесок становитиме від 20 до 40%, ставка буде вищою на 1%. Комісія за надання кредиту відсутня. Якщо клієнт надає в заставу іншу вже збудовану нерухомість, то ставки є нижчими від вказаних на 1%.

Окрім власної програми кредитування, Кредобанк кредитує в рамках державної програми «Доступна іпотека під 7%». Умови цієї програми є аналогічними до стандартних прийнятих на державному рівні: термін – 20 років, сума – до 2,5 млн грн, кредитна ставка – 7% річних (за умови відсутності у клієнта прострочених платежів). Додатково до стандартних умов Кредобанк надає такі кредити без комісії за видачу, але з участю власними коштами від 20%.

«Протягом 2-го півріччя 2020 року ставки за іпотечними кредитами зменшилися на 7-9%, що суттєво вплинуло на зменшення місячного платежу за кредитом. До прикладу, якщо ще рік тому місячний платіж у Кредобанку за кредитом 600 000 грн терміном на 20 років становив при класичній схемі погашення понад 10 000 грн, а при ануїтетній – майже 8000 грн, то тепер це лише 6600 грн та 5 720 грн відповідно. Враховуючи тренд зростання цін на нерухомість, а як прогнозують аналітики ринку нерухомості зростання 2021 року буде на рівні 10%, кредит залишається хорошим інструментом у здійсненні своєї мрії – жити у власному житлі. Адже про житло не мріють – його купують разом з Кредобанком», – переконана директорка департаменту роздрібних клієнтів АТ «Кредобанк» Орися Юзвишин.

Іпотека тільки на перший погляд здається складною справою. На сьогодні у банках діють прозорі умови кредитування, які дозволяють легко та швидко придбати житло. Тож годі зволікати! Час купувати сучасну квартиру в «Еко-Дім», адже зараз це стало значно вигідніше!

Відділ продажу Еко-Дім – 0 800 40 20 10 (дзвінки по Україні безкоштовні).

Compare listings

Compare