Який тип опалення краще обрати: індивідуальне чи центральне?

10/10/2018 - 19:03
З наближенням холодної пори року та невпинним збільшенням кількості цифр у рахунках за тепло, це питання стає все більш актуальним. Щоб отримати відповідь, треба розібратись у перевагах та недоліках кожного типу опалення.

Індивідуальне опалення - це окремі системи, що здійснюють підігрів повітря та води у будівлях, які не під’єднано до централізованої опалювальної системи. За типами теплоносіїв вони поділяються на повітряні, водні, парові та газові. Підігрівати носій може газовий конвектор, радіатор, газовий чи електричним котел. У свою чергу, газові котли можуть бути двоконтурними та одноконтурними. За допомогою перших здійснюють опалення приміщення та підігрів води, а другі використовуються тільки для опалення.

До переваг індивідуального типу можна віднести:

1. Можливість регулювати температуру самостійно. Це найголовніша перевага для нашого клімату, якому притаманні перепади температур.
2. Ви самі вирішуєте, коли розпочати опалювальний сезон. Включайте опалення, коли цього вимагає температура повітря, а не календарний графік.
3. Економія. Якщо вам тепло - просто не вмикайте котел, та сплачуйте лише за послуги, які було спожито, а не за опалення під’їзду чи міського повітря.
4. Універсальність в разі використання двоконтурних котлів. Ви отримуєте гарячу воду і опалення.

Недоліки індивідуального опалення наступні:

1. Якщо ваш будинок не передбачає наявності “індивідуалки” за проектом, готуйтесь до довгого та складного процесу збору необхідних документів і отримання дозволів, суттєвих початкових капіталовкладень.
2. Вся відповідальність за безпеку роботи котла лягає на вас, як власника.
3. Для того, щоб котел функціонував без збоїв, потрібно забезпечувати постійність напруги у мережі, стабільність тиску газу, чистоту поданої води.

В свою чергу, центральне опалення має наступні переваги:

1. Вам не потрібно постійно контролювати, спостерігати та регулювати роботу котла.
2. Вся відповідальність за роботу обладнання лежить на постачальнику послуг, це робить систему безпечною;
3. Безперервність постачання тепла під час опалювального сезону.

Недоліки центрального опалення наступні:

1. Висока вартість подачі тепла, що знаходить своє відображення у тарифах.
2. Необхідність будувати теплові мережі, тепловтрати в яких можуть сягати 20 відсотків.
3. Тривалість опалювального сезону строго визначена, та не залежить від ваших побажань. Мерзнути в своїй оселі восени та задихатися від спеки навесні - норма для цього типу опалення.
4. Неможливість економії. Незалежно від того, холодно чи тепло у вашому будинку, ви сплачуєте за тарифом.

При проектуванні сучасних новобудов сьогодні практикують встановлення індивідуального типу опалення. В сукупності з використанням енергоефективних технологій і матеріалів будівництва, це дозволить власникам житла заощадити на комунальних платежах та жити у комфорті. Нечисельні недоліки даного типу опалення можна нівелювати встановленням стабілізатора напруги, фільтрів та програматору для котла.

. Ціни без посередника.